Światowy Dzień Wcześniaka 17 listopada

Światowy Dzień Wcześniaka jest inicjatywą Europejskiej Fundacji na rzecz Opieki nad Noworodkami, natomiast w Polsce od 2011 roku obchodzimy to święto dzięki Fundacji Wcześniak. Co roku 17 listopada odbywają się liczne akcje oraz spotkania z neonatologami, które mają wesprzeć waleczne maluchy i ich rodziców, a także uświadomić pozostałe osoby 
z jak trudnymi problemami muszą się oni zmierzać.

Symbole Światowego Dnia Wcześniaka

Charakterystycznym elementem tego wyjątkowego dnia jest podświetlanie w miastach ważnych budynków oraz szpitali na kolor fioletowy m.in. Empire State Building w Nowym Yorku, CN Tower w Toronto, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, jak również Instytutu Centrum Matki Polki w Łodzi. Niezwykle istotnym symbolem obchodów jest tzw. socks line, czyli ekspozycja dziesięciu par dziecięcych skarpetek, z których jedna para jest mniejsza 
i fioletowa. Symbolizuje to fakt, że jedno na dziesięć urodzonych dzieci jest wcześniakiem.

Smart Pharma wspiera dzieci urodzone przedwcześnie

Smart Pharma, jako firma farmaceutyczna jest zorientowana w najczęstszych problemach dotykających dzieci przedwcześnie urodzonei wychodzi naprzeciw ich potrzebom. 
W codziennej pracy na oddziałach neonatologicznych szczególnie podkreślamy, jak ważne dla wcześniaków jest uzupełnianie składników organizmu, których nie zdążyły zgromadzić w czasie ciąży w odpowiedniej ilości. Nasze produkty przygotowane są w taki sposób, by spełniać zalecenia i standardy czołowych Stowarzyszeń i Instytutów zajmujących się opieką neonatologiczną.

Produkty dla wcześniaków

Polecamy bliższe zapoznanie się z właściwościami preparatów InnovitumB oraz Innofer baby stanowiących istotny element profilaktyki i leczenia niedokrwistości u wcześniaków.

Na zdjęciu InnovitumB oraz Innofer baby firmy Smart Pharma produkty dla wcześniaków!