Misja Madagaskar
„Życie nie tylko po to jest by brać”

Jednym z głównych założeń firmy Smart Pharma jest opracowywanie i tworzenie innowacyjnych produktów dla poprawy zdrowia i życia niemowląt oraz dzieci. Dzięki inicjatywie 14-osobowego zespołu wolontariuszy niosących pomoc jak największej grupie kobiet i dzieci na Madagaskarze, mogliśmy włączyć się w tak szczytny cel i przekazać na rzecz organizacji suplementy wspomagające zdrowie maluchów. Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy dołożyć swoją małą cegiełkę i wesprzeć ochotników w przybliżeniu ich do spełnienia założonych celów.

Misja Madagaskar

Madagaskar jest jednym z najbiedniejszych miejsc na Ziemi, gdzie prawie co drugie dziecko cierpi na chroniczne niedożywienie, a problemy dnia codziennego z jakimi mieszkańcy tej wyspy muszą się zmagać to wszechobecna bieda, zaniedbanie oraz głód. Jako misja medyczno-żywieniowa wolontariusze skupili się na rozpoznaniu, poprawie i diagnostyce stanu odżywienia oraz profilaktyce chorób cywilizacyjnych miejscowej ludności. Gratulujemy podjęcia tak niezwykle potrzebnej inicjatywy, która ma na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym i jednocześnie dziękujemy za możliwość włączenia się w akcje, która może mieć wpływ na poprawę zdrowia i jakości życia wszystkich pacjentów, a w szczególności tych najmłodszych.

Smart Pharma włącza się w akcję Misja Madagaskar

Smart Pharma w walce z niedokrwistością

Według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) w roku 2011 około 300 milionów dzieci na świecie cierpiało na anemię. Największe rozpowszechnienie anemii występuje u dzieci w wieku poniżej 5 lat oraz u kobiet. Miejsca, które są najbardziej dotknięte tym problemem to Południowa Azja oraz środkowa i zachodnia Afryka.

Anemia charakteryzuje się zmniejszeniem liczby czerwonych krwinek, czasami ze zmienionym rozmiarem lub kształtem czerwonych krwinek, do poziomu, który upośledza normalną fizjologiczną zdolność krwi do transportu tlenu do komórek w organizmie. Jedną z podstawowych przyczyn niedokrwistości z niedoboru żelaza jest niedożywienie i głód.

Będąc świadomi tak poważnego problemu oraz konsekwencji jakie niesie za sobą niedokrwistość, Smart Pharma na rzecz Misji Madagaskar zdecydowała się podarować produkty wspierające walkę z anemią Innofer oraz kompleks witamin krwiotwórczych pozwalających efektywne wykorzystanie żelaza w organizmie InnovitumB. Dodatkowo przekazaliśmy również probiotyk Diflos 30 ze szczepem LGG pomagający w odbudowie naturalnej flory bakteryjnej oraz wspomagający budowę odporności, rekomendowanym przez ESPGHAN w antybiotykoterapii i biegunkach.

Smart Pharma włącza się w akcję Misja Madagaskar Smart Pharma włącza się w akcję Misja Madagaskar Smart Pharma włącza się w akcję Misja Madagaskar

Smart Pharma włącza się w akcję Misja Madagaskar Smart Pharma włącza się w akcję Misja Madagaskar Smart Pharma włącza się w akcję Misja Madagaskar